سئوالات متداول

کارشناس رسمی دادگستری

Loader image

بله داشتن مختصات جهت استعلام موجودی عکس هوایی و یا نقشه الزامی می باشد.

1-با کلیک بر روی لینک پایین می توانید مختصات جغرافیایی و یا یوتی ام زمین یا ملک خودتان را بدست آورید:

https://xkmap.com/wp-content/plugins/Get-points-position/

سفارش عکس هوایی و تهیه نقشه utm

پس از کلیک نقشه ای باز می شود نقشه را بسمت شهر و منطقه کاری حرکت دهید و بزرگنمایی انجام دهید سپس روی زمین یا ملکتان کلیک کنید مختصات آخرین نقطه کلیک شده در باکسهای متنی پایین نقشه نشان داده می شود میتوانید آن را یادداشت کرده یا کپی کنید یا روی منوی بالا و سمت راست نقشه روی دکمه download کلیک و فایل ترسیمات خودتان را برای ما ارسال نمایید.

 

 

2-مختصات منطقه مورد نظر در نقشه های utm تهیه شده ، نوشته می شود.در صورت نداشتن نقشه می توانید در نرم افزار Google Earth  از طریق جستجوی اسم شهر و روستای خود منطقه مورد نظر را پیدا کرده و بزرگنمایی کنید .سپس از طریق منوی ADD , و زیر منوی Add Placemark یک نشانگر نقطه ای بر روی منطقه کاری یا زمین و ملک خودتان اضافه نمایید.حال اگر بر روی  همین نشانگر نقطه ای که شبیه سنجاق است کلیک راست نموده و Property بگیرید یک پنجره باز می شود که در آن مختصات محل نمایش داده می شود و می توانید مختصات را کپی نمایید و در فرم سفارش عکس هوایی جا گذاری نمایید. اگر به  رایانه روی میزی دسترسی ندارید با استفاده از نرم افزار های مسیر یابی گوشی نیز مختصات را بدست آورید بدین صورت که منطقه کاری را پیدا کرده و با انگشت خود بر روی صخحه گوشی کلیک کرده و یک ثانیه نگه دارید.نقطه اضافه شده دارای مختصات نمایش داده شده در بالا یا پایین  صفحه گوشی قرار خواهد گرفت.


 

به دلیل اینکه در کارشناسی و تفسیر عکس هوایی توسط کارشناسان برجسته بینی انجام می شود و برای اینکه عوارض  برجسته و سه بعدی دیده شوند به دو تصویر از زاویه متفاوت نیاز داریم.

مدت زمان دریافت پبامک حاوی لیست عکس های هوایی موجود پس از تکمیل و ارسال فرم سفارش عکس هوایی و نقشه حداکثر نیم ساعت می باشد این نیم ساعت جهت بررسی اندکس کل عکس های موجود در کشور می باشد.چنانچه بخاطر اختلالات اینترنتی یا هر دلیلی این پیامک را در مدت زمان نیم ساعت دریافت نکردید می توانید از طریق پیامک به شماره 09305842313 اطلاع دهید.ما سریعا" پیگیری کرده و نتیجه استعلام عکس های هوایی موجود را به اطلاع شما خواهیم رساند.

هزینه تهیه عکس هوایی بستگی به نوع عکس هوایی درخواستی و تعداد آن متغییر می باشد.هزینه عکس هوایی ارتوفتو یا ژئورفرنس شده بمراتب بيشتر از عکس هوایی خام و بدون مختصات می باشد.هزینه تهیه عکس و جانمایی ملک روی عکس مختصات دارشده که بصورت نقشه هوایی خروجی گرفته می شود را می توانید از ابزار محاسبه جانمایی که در همین صفحه قرار دارد محاسبه نمایید.جهت اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.


 

جهت جانمایی ملک بر روی عکس هوایی در صورت داشتن نقشه utm ارائه می شود در صورت نداشتن نقشه می توانید با ذکر ابعاد ملک و موقعیت ملک نسبت به همسایگان محدوده ملک را تعرفه نمایید.و یا محدوده ملک یا رئوس ملک را با استفاده از ابزار سایت که در آدرس اینترنتی

https://xkmap.com/wp-content/plugins/Get-points-position/

قرار دارد با کلیک روی نقشه ترسیم نموده و سپس روی منوی download که در بالا و سمت راست نقشه قرار دارد فایل ترسیمی را دانلود نموده و برای ما ارسال نمایید. در ضمن در صفحه آخر فرم سفارش عکس هوایی یک منو جهت آپلود فایل یا نقشه یا عکس بهمراه درخواستتان ، تعبیه شده است .جهت اطلاع بیشتر تماس بگیرید.

بله عکس های هوای و نقشه های جانمایی تهیه شده در این سایت اورژینال بوده و دارای مشخصات و برچسب های مخصوص سازمان نقشه برداری و جغرافیایی می باشد فقط کافیست هنگام سفارش فرمت مورد نیازتان را به کارشناس ما اطلاع دهید بطور مثال جهت داشتن عکس هوایی هلوگرام دار ،علاوه بر فایل عکس ها فرمت چاپی نیز نیاز هست که توسط متقاضی هنگام سفارش به ما اطلاع داده می شود.

روش ارسال فایل عکس هوایی بصورت اینترنتی می باشد در صورت نیاز به نقشه هوایی جانمایی یا فرمت چاپی دارای هلوگرام سازمان ویا سی دی برچسب دار سازمان ارسال عکسها و نقشه ها بصورت پستی خواهد شد.

در حالت کلی عکس های هوایی مثل عکس معمولی نیستند چون از فاصله دور عکسبرداری شده اند ولی جهت اثبات آثار احیاء و کشاورزی و تعیین قدمت بنا یا ساختمان جهت تشخیص زمین های ملی و غیر ملی ویا موات و غیر موات همه کارشناسان دادگستری و تیم ما از همین عکسها استفاده می کنند.جهت موارد خاص بعد از ارسال فرم سفارش، موارد استفاده عکس را به کارشناسان سایت شرح دهید تا بهترین عکس را از نظر مقیاس برای شما تهیه کنند.در حالت کلی قبل از جانمایی و تهیه نقشه هوایی و اصلاح هندسی با چشم غیر مسلح تشخیص عوارض با چشم غیر مسلح و مکان یابی ملک یا عارضه روی عکس کار دشواری است .پس از جانمایی و تعیین موقعیت ملک یا عارضه روی عکس هوایی مختصات دار شده و بزرگنمایی عکس عوارض تشخیص داده می شوند.

تهیه عکس هوایی از سایت ایکس کامپ بشرح ذیل می باشد:

1- تکمیل و ارسال فرم سفارش عکس هوایی و نقشه توسط کاربر

2-دریافت لیست عکسهای هوایی موجود از منطقه کاری کاربر بصورت پیامک

3-انتخاب عکسهای مورد نیاز از روی لیست پیامک شده توسط کاربر و ارسال پیامک به همان شماره

4-اعلام هزینه تهیه عکس و نقشه از طرف سایت بصورت پیامک

5- پرداخت هزینه بصورت کارت به کارت و اطلاع به کارشناس

6- دریافت عکس هوای یا نقشه پس از مدت زمان کاری 10 الی 15 روز کاری

 

 

سفارش عکس هوایی یا نقشه
ساخت تصاویر ارتوفتو عکس هوایی

هاست ایران
تهیه نقشه utm-توپوگرافی-تفکیک و افراز
سبد خرید
پیمایش به بالا